fbpx

Lubų šiltinimas iš apačios ar viršaus – ką svarbu žinoti?

Neretai sulaukiame klausimo, kaip geriau apšiltinti lubas, iš viršaus ar iš apačios. Todėl šiame straipsnyje norime aprašyti esminius aspektus.

Ar šiltinti lubas iš viršaus ar iš apačios daugiau priklauso nuo Jūsų asmeninio pasirinkimo nei labai skirtingų aspektų. Tačiau turite atsižvelgti į kelis dalykus. Jei pastate yra aukštos lubos, galite šildyti iš vidaus jų sąskaita. Nepamirškite kad aukštis sumažės, svarbu prieš šiltinant susimontuoti lubų apdailos laikiklius.

Jeigu nuspręsite lubas šiltinti erdvėje virš kurios nevaikščiosite, tai paprasčiau šiltinti iš viršaus. 

Bene tinkamiausias būdas šiltinti lubas yra atvirų porų poliuretanu, nes purškimo technologija nepalieka ertmių, įtrūkimų, spragų, užpildo visas angas, plyšius, oro tarpus, tai pat panaikina šalčio tiltelius. Didžiausias pliusas, kad apšiltinus lubas poliuretanu pasiekiamas maksimalus sandarumas.

Kaip vyksta lubų šiltinimas iš apačios

Visų pirma reikia žinoti, kad šiltinimas vyksta prieš uždedant apdailą. Lubų apačioje reikia įrengti karkasą, prie kurio vėliau bus tvirtinamos apdailos medžiagos. Paruošus karkasą, lubos iki karkaso apatinės dalies užpučiamos lygiu, sandariu putų sluoksniu.

Jeigu Jums apdaila patalpoje vėliau nebus reikalinga, tada karkaso daryti nereikia. 

Lubas iš apačios galima šildyti jau ir uždėjus apdailą. Tokiu atveju, lubų apdailoje daromi gręžiniai, į kuriuos purškiamos putos, ir vėliau jie užtaisomi.

Lubų šildymas iš viršaus

Jei medinės perdangos apatinėje dalyje jau yra uždėta apdaila, putos norimu sluoskniu purškiamos iš viršaus tarp balkių. Jeigu perdanga yra lieta ( gelžbetoninė ) putas galime purkšti tiek iš viršaus tiek iš apačios. 

Lubų šiltinimui atvirų porų poliuretanu

Lubų šiltinimas uždarų porų poliuretanu

Primename skirtumus tarp šiltinimo uždarų porų poliuretanu ir atvirų porų poliuretanu

Atviros poros – tai minkštos ir lengvos putos, kurių tankis 10-20kg/m3. O šilumos laidumo koeficientas (liamda) panaši į akmens vatos ar polistirolo, apie λ= 0,038 (W/mK). Šio tipo poros yra lanksčios ir lengvos bei pasižymi aukšta garso izoliacija.

Atvirų porų poliuretano šiltinimo putos lengviau pasiduoda įvairių formų šiltinimui, mat jas galima lengviau apdirbti. Todėl neretai tokiomis poromis padengiami įvairių konfigūracijų objektai bei įvairios nestandartinės konstrukcijos. Taip pat atvirų putų poliuretanas dažniausiai naudojamas stogo šiltinimmui, apšildant perdangas, medinio karkaso namus.

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog ši medžiaga puikiai tinka šiltinimui, tačiau neturi hidroizoliacinių savybių. Todėl pasirinkus atviras poras būtina naudoti garo izoliacinę plėvelę iš vidaus.  

Tuo tarpu uždarų porų poliuretanas plačiai naudojamas statyboje (pamatai, plokštieji stogai, nestandartinio tipo konstrukcijos) techninėje izoliacijoje (boileriai, talpos, vamzdynai). Mat šio tipo putos statyboje užtikrina aukštą sandarumą, todėl nereikia jokių priešvėjinių, garo ar difuzinių plėvelių.

Uždarų porų poliuretanas ypač tinkamas šiltinti ir patalpoms su padidėjusia drėgme – baseinams, pirtims, gyvūnų fermoms, specialios paskirties objektuose, pvz. daržovių saugyklose, šaldymo kamerose ir pan.

Dėl to, jog uždarų porų poliuretanas yra tankesnis, reikia daugiau medžiagos tam pačiam plotui užpildyti. Todėl šiltinamas šio tipo putomis yra brangesnis nei atvirtų porų poliuretanu.

Scroll to Top