fbpx

Stogo šiltinimas

Stogo šiltinimas poliuretano  putomis – tai tarsi juvelyrinis darbas, kuris reikalauja preciziškumo ir kruopštumo visų pirma todėl, kad pastate šiluma kyla į viršų, ta stogas tampa svarbiausiu jos laidininku.

Apšiltinimo procese labai svarbus sandarumas, garo ir vėjo izoliacija. Tinkamai apšiltintas stogas labai sumažina šilumos nuostolius žiemą ir džiugina vėsa vasarą.

Jei pastatą renovuojate, stogo šiltinimas turi būti pirma vieta nuo kurios pradėsite darbus. O jei statote namą naujai, tai paskutinis darbas kurį turite atlikti.

Stogo šiltinimas prioritetas?

Renovuojant namus, neretai darbai pasirenkami prioritetine tvarka, taigi šiuo atveju stogas yra būtent tokia.  Šiluma kyla į viršų, todėl pirmiausia remiasi į stogo konstrukcijas ir pasišalina per nesandarumus ir atvėsta šalčio tiltelių vietose. Apšiltintas stogas sutaupys daugiausiai lėšų lyginant su kitų atitvarų šiltinimu (pamatai, grindys).
Kita situacija naujos  statybos būstai. Čia darbai pradedami nuo pamatų šiltinimo, kad izoliacijos sluoksnis ištisai susijungtų į vieną apvalkalą aplink visą pastatą.

Stogo apšiltinimas putomis leidžia sumažinti garso ir vėjo izoliaciją bei padidinti objekto sandarumą.

Šios paslaugos kaina, greitis bei efektyvumas – trys dedamosios, kurios rūpi kiekvienam pastato savininkui. Iš praktikos žinodami, kad stogo apšiltinimas poliuretano putomis pateisina visus šiuos keliamus reikalavimus, tad kviečiame nedelsti ir pasirūpinti šiuo jūsų finansus taupančiu šilumos izoliacinius sprendimu. Stogo šiltinimas poliuretanu yra vienas ekonomiškiausių ir efektyviausių pasirinkimų statybų procese.

Kuo naudingas stogo šiltinimas putomis?

Šiltinimas putomis pasižymi ne vienu privalumu: šios putos laisvai kvėpuoja, tačiau nėra pralaidžios šilumai. Poliuretanas yra ekologiška priemonė, kuri saugo pastato konstrukcijas ir su jomis sukimba. Žiemą stogo šiltinimas poliuretano putomis padeda išlaikyti pastatą šiltą, o vasarą – vėsų.

Jei turite šlaitinį stogą, šis  šiltinimo būdas leis užpildyti kiekvieną, net menkiausią tarpelį, kurie gali tapti šalčio tuneliais ir praleisti namų šilumą į aplinką. A klasės stogo šiltinimas gerokai optimizuoja šildymo sąnaudas žiemos metu bei reikšmingai pagerina komfortą namuose. Juk galime šildyti namus be atvangos, tačiau jei stoge yra oro tarpai, kurie išleidžia šilumą ir leidžia patekti šaltam orui, mūsų pastangos tampa bergždžios ir labai brangios.

Svarbi poliuretano putų savybė

Užpurškus poliuretano putų ant bet kokio paviršiaus, jos labai greitai, per 8-14 sekundžių suformuoja vientisą, vienalytį, tolygų izoliacinį sluoksnį.  Užpurškiamos ir besiplėsdamos putos  įsiskverbia net į mažiausius plyšius nepalikdamos oro tarpų, sukuriama šimtaprocentinė izoliacija. Negana to, jos tampriai sukimba su skirtingų medžiagų paviršiais. Uždarų porų putos sukimba taip, kad rankomis neįmanoma atplėšti, įmanoma tik nupjauti. Tuo tarpu šiltinant kitomis medžiagomis, ypač seną nelygų paviršių, beveik visada lieka oro tarpas, o tai reiškia šilumos tiltelį.

Stogo šiltinimas poliuretano putomis yra ir ekonomiškas sprendimas. Nes storam kitų medžiagų izoliacijos sluoksniui reikia didesnio aukščio gegnių, šiltinant poliuretano putomis reikia mažiau medienos stogo konstrukcijai.

Kokie yra stogo šiltinimo  pasirinkimo variantai?

Bene geriausias pasirinkimas šiandien, stogo šiltinimas poliuretanu.

Tai naujausios kartos izoliacinė medžiaga, garantuojanti pilną sandarumą ir puikią šiluminę varžą. Poliuretanas neturi analogų pagal apšiltinimo savybes, jis leidžia sumažinti šilumos nuostolius net iki trijų kartų, o eksploatavimo laikas yra iki 10 kartų ilgesnis, nei tradicinių medžiagų.

Poliuretano putos yra dviejų tipų: atvirų ir uždarų porų. Jos skiriasi savo savybėmis, tačiau abi yra puikus pasirinkimas. Atviros putos yra labai lengvos, elastingos ir gali stipriais plėstis, tad užpildo visus stoge esančius tarpus, tačiau nėra itin atsparios drėgmės pralaidumui. Uždarų porų putos yra kietos, padeda sutvirtinti pastato konstrukcijas bei atsparios drėgmei ir vandeniui.

Poliuretano putų tipai

Uždarų porų poliuretano putos

Tinkamos dengti tokius paviršius, ant kurių patenka vanduo, puikiai tinka naudoti buto remontui, kai sprendžiamos pelėsio problemos. Taip pat šis šiltinimo būdas yra tinkamas renovuojant senus rąstinius namus. Rezultate gauname izoliacinę apsaugą nuo vėjo, drėgmės bei rąstų puvimo. Tuo pačių tai yra gera priešgaisrinė apsauga, nes poliuretano putos nepalaiko degimo proceso.
Šviežiai užpurkštas poliuretano sluoksnis yra šviesus, beveik baltas, po kelių dienų jis įgauna gelsvą atspalvį. Kadangi poliuretano putos patikimai izoliuoja drėgmę ir yra atsparios plataus diapazono temperatūros pokyčiams, jos nepakeičiamos ten, kur reikalingas sandarus šiltinimas ir patikima hidroizoliacija.

Atvirų porų poliuretano putos

Dėl atviros vidinių celių konfigūracijos, pasižymi labai geromis garsą izoliuojančiomis savybėmis, Atvirų porų poliuretanas pasižymi didele šilumine varža. Pagrindinis privalumas, kad yra eliminuojamas žmogiškasis faktorius, nebelieka tikimybės kad šiltinimo medžiaga sukris ar bus palikti tarpai. Atvirų porų poliuretano plėtimosi koeficientas yra ~100 kartų, todėl šiltinant yra užpildomos visos ertmės.

stogo siltinimas

 

Apie stogo šiltinimo kainą

Šiltinimo poliuretano putomis kaina priklauso nuo objekto dydžio, panaudotų putų kiekio bei pasirinktų medžiagų. Pigiausias stogo šiltinimas – tai mūsų prioritetas, todėl klientams pateikiame optimaliausius pasiūlymus ir protingai reguliuojame medžiagų išeigą apšiltinimo darbų metu. Mes suprantame, kad stogo šiltinimo kaina jums yra papildomos išlaidos, tačiau visuomet kviečiame į šį procesą žvelgti kaip į ilgalaikę investiciją, nes geresne šilumos ekonomija džiaugsitės 30 ir daugiau metų.

Plačiau apie lubų šiltinimą ir sienų bei pamatų šiltinimą.

 Sužinokite šiltinimo putomis kainą.

stogo siltinimas

„Huntsman Building Solutions“ gamina pramonėje pirmaujančias purškiamas poliuretano putas (SPF), skirtas įvairioms statybų reikmėms, įskaitant ir sienų apšiltinimą.

Mes esame oficialūs „Huntsman Building Solutions“ atstovai Lietuvoje ir džiaugiamės bei didžiuojamės galėdami pasiūlyti Jums itin aukštos kokybės atvirųjų ir uždarųjų porų purškiamas putas stogo šiltinimui.

Ši izoliaciją yra pranašesnė už tradicinę, nes iš vieno komponento sukuria vientisą oro barjerą ir naudojama gyvenamųjų namų, komercinių bei žemės ūkio pastatų vidaus ir išorės darbams atlikti.

Mūsų naudojamos H2FOAM LITE purškiamos putos

Tai vandens pagrindo  purškiamos putos. Tinka gyvenamųjų ir komercinių pastatų apšiltinimui.

  • Galima naudoti -15 °C temperatūroje.

  • Šilumos laidumas – 0,038 w/mK.

  • Hermetiška ir garams laidi izoliacija.

Stogo šiltinimui reikalingas storis

Stogo šiltinimas naudojant purškiamos putas – pirmaujantis statybų sprendimas, kuris sandarina ir izoliuoja vienu tepimu. Sukuriama rami ir jauki aplinka, nes užsandarina visus namuose esančius plyšius, tarpus bei ertmes. Tokiu būdu į namus pateks ženkliai mažiau dulkių, alergenų ir triukšmo iš lauko.

H2FOAM LITE purškiamos putos –  deklaruota šilumos laidumo vertė 

λD = 0,038 W/mK

 
Pastato klasė Medžiagos varža Bendra varža Medžiagos storis
A ( naujos statybos ) 10 10 38
A+ 11,1 11,1 42
Renovuojamas ( min. storis ) 3,95 3,95 15

D.U.K

Scroll to Top