fbpx

Pamatų ir sienų šiltinimas

Pamatų ir sienų šiltinimas poliuretano putomis

Norite išsaugoti net iki 80 proc. patalpų šilumos? Pamatų ir sienų šiltinimas poliuretano putomis padeda pasiekti geriausius statinio sandarumo rodiklius. Šiuo procesu būtina pasirūpinti dar pastato statymo metu, įvertinant, kokios apimties darbų norėsite. Dažniausiai atliekamas trijų tipų  šiltinimas: iš vidaus, fasado šiltinimas ir šiltinimas pačioje konstrukcijoje. Pamatų šiltinimas taip pat atliekamas dviem būdais: iš vidaus ir išorės. Nuo to priklauso ir šiltinimo kaina.

Kodėl verta rinktis poliuretano putas?

Medžiagas galite naudoti skirtingas, tačiau  šiltinimas poliuretano putomis yra vienas efektyviausių sprendimų, nes:

Medžiagų pasirinkimas didelis, tačiau poliuretanas turi mažiausią šilumos laidumą, lyginant su kitomis priemonėmis.
Ši medžiaga gali tarnauti iki 30 metų ir ilgiau, todėl  kaina tampa sąlyginai maža, įvertinus jos efektyvų izoliacijos laiką.
• Šiltinimas tiek iš lauko tiek iš išorės vyksta labai gretai, nes putos įpūstos į ertmes sukietėja per 15 minučių.

Kada verta rinktis sienų šiltinimas iš lauko?

Tiek statybos techniniai reglamentai, tiek mūsų praktika rodo, kad efektyviausias yra sienų šiltinimas iš lauko, nes šildant iš vidaus prarandama daug naudingo ploto. Apšildant iš lauko kaina gali būti didesnė, nes turima daugiau naudingo ploto darbams atlikti.  

Kaip vyksta  šiltinimas iš vidaus?

Pirmiausia numatome pučiamų poliuretano putų gylį sienose, dažniausia rekomenduojame bent 10 cm. Dažniausiai šiltinimas iš vidaus atliekamas tada, kai lauko sienų šiltinimas yra neįmanomas. Yra kelios tam tinkamos  medžiagos, naudojamos viduje: poliuretano putos arba purškiamos vatos.

Kokia yra šių darbų kaina?

Kaina gali skirtis nuo vidaus apšiltinimo. Tačiau abiem atvejais pirmiausia atsižvelgiama į tai, kiek sienų šiltinimo medžiagos yra sunaudojama visam projektui. Tai priklauso nuo pastato dydžio ir būklės.

Vertinant šiltinimo kainą reikėtų žvelgti ne tik į objekto apšiltinimo kainą, bet ir į kaštus, kurie bus sutaupyti nuo to momento, kai šiltinimas iš vidaus ar išorės jau bus įgyvendintas. Paprastai lauko sienų šiltinimas gali būti šiek tiek brangesnis nei vidaus, tačiau kartu ir efektyvesnis.

Tai pat rekomenduojame paskaityti ir apie lubų šiltinimą bei stogo šiltinimą. 

D.U.K

Scroll to Top