fbpx

Šlaitinio stogo šiltinimas

Ar žinojote kad per stogą galite prarasti net 40% šilumos iš namų, todėl apie kokybišką stogo šiltinimą reikia pagalvoti pačioje namo statymo pradžioje. Tačiau koks tas šlaitinio stogo šiltinimas iš esmės, ką turite žinoti? Visi atsakymai straipsnyje.

Visų pirma, turime pasirinkiti kuo geresnias medžiagas kurios pasižymi puikiu šilumos laidumo koeficiantu ir planuoti stogo konstrukciją taip, kad turėtumėm kuo mažesnius nuostolius per šilumos tiltus. 

Svarbu paminėti, jog statant energetiškai efektyvius pastatus, turi būti užtikrintas termoizoliacinės medžiagos vientisumas. Pagal Lietuvos statybos techninius reglamentus, jeigu statomas – A, A+ ar A++ energinės klasės namas, jo stogo šilumos perdavimo koeficientas turi būti U = 0,14 – 0,10 W/m2K. 

Kokie galimi šlaitinio stogo apšiltinimo būdai

Šlaitinio stogo su difuzine plėvele vėdinamas oro tarpas turi būti įrengtas virš jos. Stogams su mažai vandens garams laidžia hidroizoliacija, vėdinamas oro tarpas turi būti įrengtas tarp hidroizoliacinės plėvelės ir apsaugos nuo vėjo plokštės. Vėdinamo oro tarpo aukštis visais atvejais turi būti ne mažesnis kaip 50 mm.

Bene populiariausias šlaitinio stogo šiltinimo būdas yra šiltinimas tarp gegnių. Pasirinkus tokį būdą, stogo izoliaciją turi sudaryti bent 2 sluoksniai akmens vatos tarp skirtingomis kryptimis sumontuotų karkaso elementų. Toks daugiasluoksnis montavimo būdas reikalingas tam, kad eliminuotumėme galimus šilumos nuostolius tarp plokščių, taigi, perdengiant sujungimus keliais sluoksniais, to išvengsite. 

Be vatos, dar viena šlaitinio stogo šiltinimo alternatyva yra poliuretano putos. Kadangi jomis vientisai užpurškiami visi tarpai tarp gegnių, tai natūralu, kad esminis jų privalumas yra tas, jog nebelieka siūlių, ar oro tarpų, o tai reiškia, jog išvengiama būdų šaltam orui prasiskverbti. Poliuretano putos yra sandarumą garantuojanti besiūlė technologija. Palyginti su vata, norint pasiekti tokią pat šilumos izoliaciją putų sluoksnis bus plonesnis. Taip pat būtina paminėti, kad poliuretano putos yra ilgaamžis pasirinkimas, o šlaitinių stogų šiltinimas šia medžiaga labai greitas. 

Tikriausiai labai svarbu paminėti ir dar kelis aspektus jei pasirinksite šlaitinio stogo šildymą poliuretano putomis. Norint maksimalios poliuretano kokybės ir poliuretano putų teikiamos naudos, privalu naudoti modernią įrangą, o darbus atliekantys žmonės turėtų būti kvalifikuoti. Žinoma, mūsų komanda bei naudojama įranga yra būtent tokia ir atliekami darbai yra aukščiausios kokybės.

Dažniausios klaidos pasitaikančios šiltinant stogą

Šilumos izoliacijos sluoksnis sudėtas netinkamai. Jeigu galvojate kad mažytis tarpelis tikrai nepadarys didelės žalos, taip gali nutikti, todėl labai svarbu sandarumas. Jei šildote vata, jos sluoksnis turėtų būti kiek platesnis nei tarpas tarp gegnių, kad vata lengvai ir stabiliai įsispraustų. Nereikėtų rinktis ir labai plačių lakštų, mat tuomet vata išlinks. Dažniausiai klojami keli vatos sluoksniai. 

Antra pasitaikanti klaida, pasirenkamas per mažas šilumos izoliacijos sluoksnis. Neretai taip nutinka, siekiant sutaupyti. Tačiau tokiu atveju sutaupysite stogo šiltinimo medžiagoms, bet vėliau šio taupumo žalą pajusite per sąnaudas šildymui. Nepamirškite kad net  40% šilumos galite prarasti per nekokybiškai apšiltintą stogą.

Neįrengiamas arba blogai įrengiamas vėdinimui skirtas oro tarpas, taip neužtikrinant stogo apačioje patenkančiam orui galimybės pasišalinti per kraigą.

Būna, jog pasirenkamos netinkamos plėvelės, užtikrinančios šilumos izoliaciją, hidroizoliaciją ir panašiai. O jei ir pasirenkamos gerai, tada klojamos netinkamai.

Neskiriama pakankamai dėmesio kaminui, kitoms sandūroms, skardų elementams, dėl ko atsiranda pratekėjimai.

Netinkamai tvirtinama stogo danga, neužtikrinamas sandarumas ten, kur susiduria keli dangos lakštai.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top