fbpx

Sienų šiltinimo ypatumai

Sienų šiltinimo ypatumai – kokie jie, ką vertėtų žinoti. Sienų šiltinimas yra vienas svarbiausių darbų norint, kad pastatas būtų atsparesnis nuolatiniam šilumos netekimui. Tuo galima pasirūpinti tiek statant namą, tiek jį renovuojant, modernizuojant. Tačiau užduotis nėra labai paprasta. Statybų rinkoje naudojamos labai skirtingos sienų šiltinimo medžiagos ir sienų šiltinimo būdai, tad tinkamo sprendimo paieška gali kelti iššūkių. Todėl šiame įraše plačiau panagrinėsime, kada geriau sienas šiltinti iš vidaus, o kada – iš išorės. Taip pat aptarsime dažniausiai naudojamas šiltinimo medžiagas. Taigi apie viską išsamiau.

Sienų šiltinimo būdai: iš vidaus ar iš išorės?

Esama dviejų sienų šiltinimo būdų – iš vidaus ir iš išorės. Jie skiriasi efektyvumu ir kitais techniniais niuansais, tačiau kartais nėra galimybės rinktis ir lieka tik pritaikyti kažkurį vieną būdą. Taigi, kuo šie būdai skiriasi?

Sienų šiltinimas iš vidaus rekomenduojamas tuo atveju, kai alternatyva nėra galima. Tai dažniausiai lemia sienų šiltinimo medžiagos poreikiai. Vienaip ar kitaip dėl apšiltinimo iš vidaus sumažėja naudingasis patalpų plotas. Tačiau tai nepakeičiamas pasirinkimas:

  • senų daugiabučių gyventojams, neplanuojantiems renovacijos,
  • sodų bendrijų gyventojams, nenorintiems didelių investicijų į namo pritaikymą gyventi šaltuoju metų laiku,
  • kultūros paveldo statinių savininkams, kai išorės sienų šiltinimas gali pakenkti estetinei pastato fasado vertei ir pan.

Šiltinant sienas iš vidaus, tenka keisti radiatorių, elektros instaliacijos vietą, be to, neišvengiamai prireikia apdailos atnaujinimo. Kitas trūkumas – tai, kad darbų metu patalpos negali būti patogiai naudojamos. Vis dėlto situacija nėra tragiška – padėti gali gerai parinkti sienų šiltinimo būdai ir medžiagos. Plačiau apie jas – kiek toliau.

Sienų šiltinimas iš išorės, kaip jau tikriausiai supratote, yra pranašesnis pasirinkimas. Iš lauko pusės sienas apšiltinti yra paprasčiau ir patogiau. Įdomus faktas: iš išorės apšiltintos sienos atvėsta net 6 kartus lėčiau nei šiltintos iš vidaus. Taigi, šiluma efektyviau kaupiama tiek iš sienų vidaus, tiek iš lauko. Šiltinimas iš išorės užtikrina:

  • geresnę sienos apsaugą nuo atmosferinių reiškinių, taip pat ir drėgmės;
  • efektyvesnę apsaugą nuo pelėsio;
  • didesnį konstrukcijos tvirtumą (ypač pasirinkus tokias medžiagas kaip poliuretano putos).

Bet kurio tipo sienų šiltinimas padeda efektyviai sumažinti prarandamos šilumos kiekį. Be to, tinkamai parinktos sienų šiltinimo medžiagos gali užkirsti kelią kenkėjams, pelėsiui, puviniui, papildomai sustiprinti statinio konstrukciją.

Ką naudoti sienų šiltinimui?

Sienų šiltinimui iš vidaus ir išorės galima naudoti tas pačias medžiagas. Jos skiriasi reikiamu storiu, funkcinėmis ypatybėmis, kaina. Apšiltinimui naudojama:

  • Stiklo (mineralinė) arba akmens vata. Šios vatos sukaupia orą tarpeliuose ir sumažina šilumos laidumą tarp paviršių. Jos laikomos mažai degiomis. Tačiau vata sukaupia ne tik orą, bet ir drėgmę, be to, ilgainiui vata „sėda“ – kristalizuojasi. Tad tai neilgaamžis sprendimas.
  • Putų polistirolas. Ši medžiaga gana nebrangi, saugi sveikatai. Be to, ji nesugeria drėgmės, puikiai išlaiko formą. Deja, putų polistirolas pasižymi prastomis garso izoliacinėmis savybėmis, yra jautrus aukštai temperatūrai.
  • Poliuretano putos. Kitaip nei alternatyvų, šios sienų šiltinimo medžiagos nereikia pjaustyti, formuoti, tad gaunamas vientisas, tolygus paviršius. Ji idealiai padengia net neparuoštą paviršių, sustiprina konstrukciją ir pasižymi išskirtine garso izoliacija. Tai viena moderniausių ir ilgaamžiškiausių medžiagų. Tinkamai pasirinkus porų tipą (atviros ar uždaros), laikantis techninių nurodymų, gaunamas praktiškai trūkumų neturintis rezultatas.

Kad ir kokios sienų šiltinimo medžiagos ar būdaipasirenkami, rekomenduojame atidžiai įvertinti ne tik juos, bet ir paslaugos teikėjus. Tik griežtai laikantis technologijos taisyklių, naudojant sertifikuotus gaminius galima užtikrintai pagerinti termoizoliacinę patalpų būklę. Dėl išskirtinių medžiagos savybių UAB „Lumenas“ komanda renkasi dirbti su poliuretano putomis. Tad jei norite daugiau sužinoti apie šios priemonės privalumus ir įvertinti savo patalpų apšiltinimo kainą, kreipkitės – mielai pasidalinsime patirtimi ir patarsime.

Scroll to Top
Scroll to Top