fbpx

Lubų šiltinimas

Lubų šiltinimas poliuretano putomis yra puiki investicija į ekonomiškesnį šildymą ar didesnį jaukumą namuose. Juk šiluma pastate yra linkusi kilti aukštyn, tad pirmiausia ji skverbiasi pro lubas, o vėliau per stogą į lauką. Nemažos šildymo kainos kviečia pastatų savininkus ieškoti efektyvių namų izoliacijos būdų. 

Kodėl verta rinktis lubų šiltinimą poliuretano putomis?

Lubų apšiltinimas turi nemažai privalumų:

Didinama garso ir šilumos izoliacija.
Poliuretano putos sustingsta itin greitai, todėl galime nedelsiant planuoti sekančius statybos darbus.
Jos ne tik nekenksmingos aplinkai ir žmogui, bet ir pakankamai atsparios pelėsiui.
Lubų šiltinimas poliuretano putomis apsaugo namuose šilumą apie 30 metų ir net ilgiau.
Gerai sukimba su bet kokia konstrukcija.
 

Ar lubų šiltinimą verta atlikti jūsų pastatui?

Turime pastebėti, kad apstato lubas sudaro įvairios jungtys, kurių sandarumas gali lemti galutinį šilumos laidumą patalpoje. Net ir mažas tarpelis gali padaryti didelę žalą. Įsivaizduokite kaip atrodys konstrukcijos, jei jose ims kauptis pelėsis ar kondensatas. Taigi pirmiausia verta pasirinkti ar jūsų pastate galima atlikti lubų šiltinimą iš apačios, viršaus ar abu.

Kuo ypatingas lubų šiltinimas iš apačios?

Nuo lubų tipo priklauso ar apšiltinimą iš apačios galima daryti tiesiai ant esamos konstrukcijos ar reikia įrengti karkasą. Įrengus karkasą, iki apatinės jo dalies, pučiamas lygus poliuretano putų sluoksnis. Jei karkasas nėra būtinas, tuomet svarbu, kad lubų šiltinimas iš apačios būtų apsaugotas nuo tiesioginių saulės spindulių.

Ką verta žinoti apie lubų šiltinimas iš viršaus?

Šio tipo lubų apšiltinimas yra dažniausiai renkamasis tada, kai lubų apačios jau yra atlikta apdaila (t. y. OSB plokštės, medinės lentelės, gipso kartonas ar kt.). Tuomet poliuretano putos yra užpurškiamos iš viršaus tarp įtvirtinimų. Kai kurioms konstrukcijoms galimas lubų šiltinimas iš viršaus ir apačios vienu metu.

Visgi, visų darbų sąmata yra bene svarbiausias elementas prieš juos pradedant. Taigi…

Nuo ko priklauso lubų šiltinimo kaina?

Lubų apšiltinimo kaina priklauso nuo naudojamų putų tipo, pastato dydžio bei sunaudotų poliuretano putų kiekio. Atvirų ir uždarų porų medžiagų kaina gali skirtis net kelis kartus. Mes visuomet pasiruošę pasiūlyti kelias alternatyvas, kurios leistų nuspręsti, kuris lubų apšiltinimo planas ir biudžetas būtų tinkamas jums.

Taipogi siūlome pasidomėti apie sienų bei pamatų šiltinimą? 

D.U.K

Scroll to Top