fbpx

Namų šiltinimas poliuretano putomis

šiltinimas poliuretano putomis

Namų šiltinimas poliuretano putomis, ką verta žinoti? Bėgant metams pastatų energetiniam efektyvumui keliami vis griežtesni reikalavimai. Tam, kad juos pasivytų, statybos pramonė nuolat atlieka tyrimus, ieško optimalių sprendimų tiek technologijos, tiek kainos atžvilgiu. Pastaruosius 50 metų vis daugiau dėmesio sulaukia poliuretanas, jis jau naudojamas daugybėje kasdien naudojamų daiktų. Namų šiltinimas poliuretano putomis – tai ypač tvarus, efektyvus, greitas ir nebrangus sprendimas. Aptarkime šios modernios medžiagos tipus, privalumus ir pritaikomumą plačiau.

Poliuretano putos: kas tai?

Poliuretano putos – tai termoizoliacinė medžiaga, pagaminama jungiant kelis cheminius komponentus. Sumaišyti jie smarkiai suputoja, o vėliau sukietėja (tačiau esama ir elastingumu pasižyminčių putų). Putojimo metu užpildomi net patys menkiausi dangos plyšeliai, kraštai ir tarpeliai, tad nepageidaujamos vietos ten visiškai nelieka. Skirtingų ypatybių turinčiomis poliuretano putomis gali būti atliekamas tiek ūkinės, specialios paskirties pastatų, tiek gyvenamųjų namų apšiltinimas.

Išskiriamos dviejų tipų putos: atvirų ir uždarų porų:

 • Atvirų porų poliuretano putos pasižymi mažesniu tankiu, laidumu garams (tai leidžia pastatui „kvėpuoti“). Namų šiltinimas tokio tipo putomis užtikrina ne tik termoizoliaciją, bet ir garso izoliaciją. Techniškai ši medžiaga idealiai tinka perdangoms, sienoms, stogams šiltinti.
 • Uždarų porų poliuretano putos yra itin kietos ir tvirtos. Jos ne tik apšiltina statinį, bet ir užtikrina didesnį konstrukcijų patvarumą. Dėl šių ypatybių uždarų porų putos geriausiai tinka toms vietoms, kurios patiria didesnę apkrovą, yra sudėtingesnės architektūros ir susiduria su didesne drėgmės rizika. Tai – pamatai, plokštieji stogai ir pan. Šiomis putomis gali būti atliekamas pirčių, baseinų ir pan. patalpų šiltinimas.

Namų apšiltinimas poliuretanu yra itin populiarus sprendimas ne tik dėl universalumo, bet ir išskirtinių techninių savybių. Jas aptarsime toliau.

Namų šiltinimas poliuretanu: svarbiausi privalumai

Rinkoje poliuretano putos naudojamos apie 50 metų. Tačiau jos savo savybėmis jau pralenkė alternatyvas. Namo apšiltinimas šia medžiaga dažniausiai pasirenkamas dėl šių privalumų:

 • Itin aukštas šiluminis efektyvumas. Šiuo metu tai – geriausiai šilumą sulaikanti medžiaga rinkoje. Poliuretano putų šilumos laidumo koeficientas sudaro vos 0.022-0.03 w/Mk, tad puikus rezultatas pasiekiamas su palyginti nedideliu priemonės kiekiu.
 • Ypatingas sandarumas. Kaip jau aptarėme, besiplėsdamos putos tobulai užpildo net mikroplyšelius. Taip užtikrinamas išskirtinis sandarumas.
 • Platus pritaikomumas. Kadangi putos pirmiausia yra skysto pavidalo, jas naudoti lengviau netgi netaisyklingos formos, sunkiau pasiekiamose vietose. Palyginkime – kitaip nei, pavyzdžiui, stiklo (mineralinės) vatos ar putplasčio plokščių, poliuretano putų nereikia išmatuoti, pjaustyti ar kitaip formuoti. Be to, jos savaime puikiai sukimba su paviršiumi.
 • Atsparumas plačiam temperatūrų diapozonui. Namų šiltinimas putomis mūsų klimato sąlygomis itin tinkamas. Putų savybės išlieka nuo maždaug -30 iki +90 laipsnių temperatūroje. Kokybiškos poliuretano putos yra nedegios (tačiau stipresnę apsaugą užtikrina kitos statybinės medžiagos, kuriomis uždengiamas putų sluoksnis).
 • Garso izoliacija. Kaip jau minėjome, putos puikiai susidoroja ne tik su šilumos, bet ir su garso sulaikymu. Putų garso izoliacijos lygis lenkia kitas apšiltinimo medžiagas net 5 kartus.
 • Atsparumas pelėsiui ir parazitams. Tai ypatingai tanki medžiaga, tad joje nėra oro tarpų, kuriuose galėtų veistis parazitai. Be to, iš esmės poliuretanas yra plastikas – jis nemaistingas, tad nevilioja kenkėjų. Dėl sandarumo ir tuo pačiu gebėjimo praleisti garus putos užkerta kelią ir pelėsio plitimui.
 • Patvarumas. Namų apšiltinimas poliuretano putomis šiuo metu yra ilgaamžiškiausias. Jis gali siekti iki 30 metų ir net daugiau. Tad renovacijos pastato apšiltinimui prireikia labai negreitai.
 • Greitas, paprastas naudojimas. Šios medžiagos nereikia iš anksto apdirbti, be to, jai nereikalingi papildomi tvirtinimo ar sandarinimo elementai. Tai ne tik sumažina išlaidas, bet ir pagreitina procesą. Per dieną patyrę specialistai gali padengti iki 300 kv. m. plotą.
 • Ekologiškumas. Poliuretano putos visiškai neteršia aplinkos, be to, nesukelia alergijos. Šiltinimo putoms gaminti kasmet sunaudojama daugiau nei 250 mln. perdirbtų plastikinių butelių, tad taip galime padėti tausoti gamtą.

Namų šiltinimas poliuretano putomis – racionalus pasirinkimas, leidžiantis sutaupyti ir pasiekti išskirtinį energetinį naudingumą. Griežtai laikantis gamintojo reikalavimų sumontuotas apšiltinimo sluoksnis yra patvarus ir ilgaamžis. Tad jei jūsų darbų sąraše laukia namų apšiltinimas, raginame įvertinti poliuretano putų pranašumus. Jei pageidaujate konsultacijos – drąsiai kreipkitės, padėsime įvertinti poreikius ir galimybes.

Scroll to Top
Scroll to Top